Ambitiøst band søger manager, promoter eller spændende samarbejder

Hej alle!

Vi er Barely Sentimental, et instrumental band fra Odense, og vi leder efter den person, der har lyst til at hjælpe os med at tage næste skridt.

Vi er ekstremt ambitiøse og motiverede, men må også erkende, at promovering og sociale medier ikke er vores stærkeste side. Derfor søger vi en manager-/promoterrolle, som kunne hjælpe med booking, markedsføring og SoMe.

I år har vi udgivet vores debutalbum, som nu kan streames på alle de største musikplatforme. Vores musik er alsidig og passer både til hyggelige caféer, restauranter og private arrangementer – men vi har også bevist, at den fungerer rigtig godt på festivaler og større scener.

Finder vi det rette match, er vi åbne for en aftale, eksempelvis, hvor en procentdel af koncertindtægterne går til manager-/promoterrollen.

Vi er også meget åbne for samarbejder med andre bands, fælles koncerter eller andre gode idéer.

Vi holder til i Odense, men spiller gerne over hele landet – Aarhus og København er heldigvis heller ikke langt væk.

Spotify: https://open.spotify.com/artist/1E1pQtemUMt47Hm8jHKAIQ
Apple Music:

https://music.apple.com/dk/album/1880764253?app=music&at=1l3vpUI&ct=LFV_c8ec31aee38e05163127b1af3d3cf94d&itscg=30440&itsct=catchall_p1&lId=215307042&cId=none&sr=1&src=Linkfire&ls=1

Instagram: https://www.instagram.com/barelysentimental.band

Hjemmeside: https://kulturbooking.dk/creators/barely-sentimental

Skriv endelig, hvis det lyder interessant – eller hvis du kender den helt rigtige person. Del også meget gerne opslaget – det kan være, at den rette manager eller samarbejdspartner gemmer sig i dit netværk!

Fyn & øer + internet

Band/projekt søger Andet

7. juli 2026

Tryk på "Kontakt" knappen for at svare på opslaget.
Tryk her hvis du vil oprette dig som bruger.