Trommeslager og bassist søges til Echo Delay Live på Råhuset & nyt album

  • Rock

Jeg leder efter en trommeslager og en bassist, der har lyst til at blive en del af projektet – først og fremmest til et vigtigt liveshow på Råhuset, men også til indspilning af det kommende album.

Om projektet:
Echo Delay bevæger sig i universet af neo-psychedelic rock. Hvis kemien er rigtig, ser jeg dig/jer meget gerne som en fast del af bandet fremover.

Særligt for bassister:
Jeg har en lækker vintage bas fra 60'erne, som du får lov til at spille på til både øver, live og i studiet – så du behøver ikke engang medbringe dit eget grej!

Det praktiske:
• Øvning: 1-2 gange om ugen (afhængigt af spillejobs).
• Lokation: Fedt bunker-øvelokale på Østerbro (tæt på Svanemøllen St.).
• Udstyr: Der er plads til et mindre trommesæt i lokalet.
• Niveau: Alle er velkomne! Det vigtigste er din energi og lyst til genren.

Hvad får du ud af det?
Da projektet er selvfinansieret, kan jeg ikke tilbyde løn, men jeg tilbyder til gengæld fri adgang til øvesessioner i mit bunkerlokale efter aftale, samt muligheden for at spille fede shows og indspille et album.

Tjek lyden ud her:
https://epkbuilder.com/site/echo-delay

København

Band/projekt søger:
Bassist
Trommeslager

5. juni 2026

Tryk på "Kontakt" knappen for at svare på opslaget.
Tryk her hvis du vil oprette dig som bruger.